Mój ulubiony sklep modelarski
piątek, 1 sierpnia 2014
Wunderwaffe new project ! Panzerkampfwagen E-100 1:35
Witam ! W ręce wpadł mi nowy zestaw kolejnego superciężkiego czołgu, tym razem jest to E-100, czyli następny ,,chory" projekt Hitlera cierpiącego na megalomanię... Producentem modelu jest trumpeter, skala oczywiście 1:35. Jestem mile zaskoczony ponieważ zestaw ten w żadnym stopniu nie odbiega jakością od poprzednika mausa wypuszczonego przez dragona. W zestawie znajdują się nawet części fototrawione-grille. Jak widać na zdjęciach zestaw ma trochę części. Zacząłem już co nieco grzebać, jutro powinienem ukończyć sklejanie, ale do malowania przejdę za jakieś 10 dni. Jutro wyjeżdżam na marsz szlakiem 1 kompani Kadrowej Józefa Piłsudskiego. Naszym celem jak co roku jest wymarsz z Krakowskich oleandrów i marsz pieszo do Kielc. Dziennie do pokonania jakieś 30 km . Może być ciężko, no ale w końcu przygoda to przygoda :) . Trasa nasza jest autentycznym szlakiem jaki pokonali żołnierze Piłsudskiego w 1914 roku. Marsz organizowany jest co rok, w związku z czym w tym roku obchodzić będziemy 100 lecie. Pojawić ma się tam około 800 osób, wszyscy razem, tak jak 100 lat temu, wyruszymy w drogę , żeby rekultywować historię Polski i jej tradycje. Oczywiście po przyjeździe zamieszę fotorelację :) A teraz jeszcze kilka słów sprawie E-100... Jak już wspomniałem zacznę malować tego brzydala po powrocie. Trochę informacji o tym prototypie - E-100 - niemiecki prototypowy czołg superciężki opracowany w końcowej fazie II wojny światowej. Pojazd zaprojektowano w ramach programu Entwicklungsserie, mającego na celu opracowanie serii pojazdów pancernych różnych typów, możliwie uproszczonych i zestandaryzowanych.
Początek prac nad czołgiem miał miejsce w 1943 roku, ale już w 1944 roku na wniosek Hitlera porzucono projekt. Przedsiębiorstwo Henschel, prowadzące nad nim prace, w ograniczonym zakresie kontynuowało jego rozwój do końca wojny.
A tutaj mały dowód dla ,,niedowiarków" , że projekt ten był faktycznie mozolnie realizowany przez nazistów, kilka zdjęć, fragment wanny oraz lufy wraz z hamulcem wylotowym.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz