sobota, 4 stycznia 2014

Popiersie niemieckiego strzelca górskiego, Gebirgsjager 1/10

Witam wszystkich ! Od dawien dawna nie pokazywałem nic szczególnego na blogu. Było to spowodowane nauką i sprawami rodzinnymi. Od kilku dni zacząłem nowy projekt, popiersie niemieckiego żołnierza górskiego Gebirgsjager w skali 1/10. Będzie to moje pierwsze starcie z figurką w takiej skali. Mam nadzieje że nie polegnę. Popiersie jest odlewem żywicznym zakupionym na allegro. Zostało sklejone i wstępnie poszpachlowane. Jakość odlewu jest naprawdę dobra, teraz czekam tylko na farby i pędzle.
 
Oto wzór do pomalowania proponowany przez producenta
 

Oto moja figurka wstępnie sklejona, teraz korpus czeka na podkład. Niestety zdjęcia są słabej jakość, przy malowaniu postaram się oczywiście o lepsze.
 Oczywiście malując, będę się wzorował na wspaniałych pracach Pana Sang-Eon Lee, tutaj dodaję wspaniały poradnik jak krok po kroku malować figurkę, myślę że może się wam przydać, jak już mówiłem póki co gromadzę sprzęt i wtedy zabiorę się do pracy, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
 
Jak widać Pan Sang jest specjalistą, twarz w jego wykonaniu wygląda niezwykle realistycznie, wspaniałe cieniowanie sprawia że figurka wygląda jak żywa. Oczywiście wiadome jest to że nie osiągnę efektu takiego jak tutaj, ale jeżeli uda mi się zrobić figurkę chociaż w 30 % podobną do tej to będę szczęśliwy :D
 
Przy tej okazji życzę Wam szczęśliwego nowego roku, dużo szczęścia radości, zdrowia ale przede wszystkim tego żebyście dalej mimo wszelakich przeciwności trwali dalej w tym hobby ! Pozdrawiam serdecznie.
Aktualizacja wkrótce:)
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz